Stop EN AW-5083 (AlMg4.5Mn0.7)

stop aluminium EN AW-5083

EN AW-5083 (AlMg4.5Mn0.7)

EN AW-5083 AlMg4.5Mn0.7 jest znany z wyjątkowej wydajności w ekstremalnych warunkach. 5083 jest bardzo odporny na atak zarówno wody morskiej, jak i przemysłowych chemikaliów.
Stop 5083 zachowuje również dodatkową wytrzymałość po spawaniu. Ma stopy o najwyższej wytrzymałości, których nie można poddać obróbce cieplnej, ale nie zaleca się ich stosowania w temperaturze powyżej 65 ° C.

Aplikacje – 5083 jest zwykle używany do:

Przemysł stoczniowy
Wagony kolejowe
Nadwozia pojazdów
Skrzynia
Kopalnie i klatki
Zbiorniki ciśnieniowe

5083 – Własności technologiczne

Spawalność100%
Obrabialność25%

Spawalność

Podczas spawania 5083 na sobie lub innym stopie z tej samej podgrupy zaleca się wypełniacz metalowy 5183. Inne odpowiednie wypełniacze to 5356 i 5556.

Spawalność – gaz: średni
Spawalność – łuk: doskonała
Spawalność – oporowe: doskonała

Podstawowe informacje techniczne

  • Jest naturalnie twardy, utwardzalny, odporny na wodę morską
  • materiał jest chemicznie stabilny
  • jest dobrze skrawalny, formowalny, anodowany, polerowalny
  • można bardzo dobrze spawać
  • ma średnią wytrzymałość na rozciąganie 280 MPa i twardość 75HB

EN AW-5083, AlMg4.5Mn0.7 należy do serii 5000 – stopy magnezu, stopy magnezu mają podwyższoną odporność na korozję i dlatego są stosowane w przemyśle stoczniowym oraz przemyśle chemicznym i spożywczym. Stopy te używają nazwy handlowej hydronalium, jeśli zawierają krzem, używany jest termin pantal.

Stosowany głównie w produkcji rur hydraulicznych, szafek kuchennych, małych łodzi, domowych zamrażarek, pojemników na mleko, rur powietrznych, ogrodzeń i urządzeń. Stosowany w produkcji konwencjonalnych części blaszanych.

EN AW-5083 – Własności mechaniczne

No data available.

W stopie 5083 w asortymencie składowym lub na zamówienie:

Pręty i formatki

Na tej stronie jest jakiś błąd? Prosimy o kontakt.
Dane te mają jedynie charakter orientacyjny i nie zastępują całej specyfikacji jako takiej. W szczególności wymagania dotyczące właściwości mechanicznych różnią się znacznie w zależności od stanu, produktu i wymiarów produktu.
Wszystkie informacje oparte są na naszej obecnej wiedzy i są przekazywane w dobrej wierze. Informacje zawarte w tym arkuszu danych pochodzą z różnych uznanych źródeł, w tym norm EN, uznanych referencji branżowych (drukowanych i online) oraz danych produktu. Materiały dostarczone przez firmę mogą znacznie różnić się od tych danych, ale będą zgodne ze wszystkimi obowiązującymi i obowiązującymi normami.